top of page

BEKLİYORUZ

Kimler yazı gönderebilir?

Herkes.

Yazıları gönderirken nelere dikkat etmeliyiz?

 

Yazılırınız 1200 kelime civarını geçmemelidir.

 

Her sayı için en fazla 2 yazınızı farklı dosyalar halinde baskaperon@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

Yazınızı göndereceğiniz mailin içeriği olarak değil de Word programında yazıp gönderdiğiniz maile dosya eki olarak ilave ederseniz işleme almamız kolaylaşıyor. İstisnai bir koşulunuz yoksa lütfen bize yardımcı olmaktan çekinmeyin. Ekleyeceğiniz bu dosyada yayımlanmasını istediğiniz yazıdan başka hiçbir şey olmamalıdır. Yazınızın adını dosya adı olarak, yazınızın yayımlanmasına dair özel taleplerinizi ise göndereceğiniz mailin içeriğine ekleyerek bize ulaştırabilirsiniz.

 

Bir öykünün ya da şiirin sahip olması gereken değerleri karşılayan, dil bilgisi kurallarına olabildiğince uyan yazılara özellikle dikkat ediyoruz.

Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarından gönderilen yazılar yüksek ihtimalle gözümüzden kaçacaktır. Bizimle paylaştığınız içeriğin daha önce başka bir basılı ya da dijital platformda yayımlanmamış olması gerekiyor. Bu konuda sorumluluk yazara aittir.

Bunun dışında, çizerlerimiz yazınıza bir çizim yapmış olabilir, bunu istemiyorsanız yazınızı gönderirken mailinizde bunu belirtmelisiniz.

Yazı kabul takvimi:

Her ayın ilk günü dergiyi yayınlayıp sonraki sayının kelimelerini duyuruyoruz. Biz kelimelerimizi duyurduktan sonra yazılarınızı ay içinde dilediğiniz zamanda gönderebilirsiniz. Ekip olarak size en kısa zamanda olumlu ya da olumsuz olarak geri döneceğiz.

Yazı göndereceğiniz zaman şu konulara hiç önem vermiyoruz;

  • Yaşınız

  • Deneyiminiz

  • Okuduğunuz okullar, bölümünüz

  • Önceden yazılarınızın yayınlandığı yerler

 

Başka Peron olarak sadece yazılarınızı değerlendirmeye alıyoruz. Yazınızın değerlendirilmesi için içeriğindeki kelimelerden başka herhangi bir şeyi bu sürece dahil etmemeye dikkat ediyoruz.

Dergiye neler gönderebiliyoruz?

Şiir, öykü, deneme gibi edebi ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Başka Peron her sayı için üç kelime ile belirlenen bir temaya sahiptir. Seçilen kelimelere uygun olan yazılara öncelik sağlamaya özen göstermekteyiz. Ayrıca Başka Peron'a çizimlerinizi de gönderebilirsiniz.

Çizimleri gönderirken nelere dikkat etmeliyiz?

Çizimleriniz Başka Peron'un sahip olduğu güncel çizim perspektifinde değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılır. Olumlu dönüş yapıldığı takdirde başvuru sahibi çizer ekibine alınır ve gelecek sayı için Başka Peron'un estetik çerçevesinde çizim yapmakla görevlendirilir. Uyum sağlandığı takdirde süreç olumlu sonuçlanır.

Bütün içerik göndericilerimizin şu sayfada belirtilmiş yasal bildirimi okuyup kabul ettiğini varsayarız.

Biliyoruz, biraz sıkıcı ama ne yazık ki gerekli bir sayfadır kendisi.

bottom of page