top of page

[BP26] HEVES, KEYİF VE DÜŞ

Kelimeler

Heves, Keyif ve Düş

Sayı

Dünya Güneş etrafındaki bir tam turunu daha tamamladı, yıl döndü! Birileri âşık oldu, birileri yeni işe girdi ve ilk maaşı ile kendini şımarttı, birileri ilk kedisini sahiplendi ve şimdi yuvasını bu yeni canlıyla paylaşmanın heyecanını yaşıyor… Biraz daha eskidik, biraz daha büyüdük, biraz daha öğrendik bu vakitte. Bir şeyleri heybemize kattık, bir şeyleri de eksilttik muhakkak ve yine o eşiğe geldik.


Bu sayıda sizleri iflah olmaz hayalperestler bekliyor. Tüm tatsızlıkları takvim yapraklarıyla birlikte ardında bırakmış, geçmekte olduğu eşiğin bilinmezliğine umut yüklemiş birileri var. Biri var, belki de ilk defa deneyimlediği tertemiz duygularını okuyoruz; bedellerine takılmadan, yalnızca yaşatacağı keyif için peşinden koştuğu dakikalardan bahsediliyor. Kayıplarına rağmen ayakta kalmaktan vazgeçmemiş olanları görüyoruz. Ve daha niceleri, yine bu satırlarda.


Bir yıl daha döndü; biraz daha yorulduk, biraz daha güçlendik, daha başka bakıyoruz bazı şeylere. Yine geldik durduk o eşikte işte. Olmasın dediğimiz halde olanlara, gelsin diye beklememize rağmen gelmeyenlere, bütün ters gidenlere inat Heves, Keyif ve Düş diyoruz bu sefer.


Getirisinin götürüsünden fazla olduğu, her şeye ve herkese rağmen tadınızın kaçmadığı, mutluluğu gökkuşağının dibinde ya da kaf dağının ardında aramanıza gerek kalmayacak bir yıl diliyoruz sizlere. Keyifli okumalar!

2022 Ocak

Kapak Çizimi

Tolga Aydoğdu

İçindekiler

Başka Yerler ve Başka İnsanlar // Tolga Aydoğdu [Öykü]

Bir Güneş Meselesi // Gonca Royem Gündoğan [Öykü]

Oğlum Benim // Mustafa Bilgücü [Öykü]

Kum Şehrinin Düş Hanımı // Öyküm Deniz [Öykü]

Göçmen Kızı // Fuad Eren [Öykü]

Hermetika // Toprak Şems Tezcan [Öykü]


bottom of page