top of page

[BP32] OLANAK, GÖRÜNEN VE GERÇEK

Kelimeler

Olanak, Görünen ve Gerçek

Sayı

Yıl döndü, havalar soğudu ve Başka Peron’un bu yılki son sayısı geldi. “Olanak, Görünen ve Gerçek” kelimeleriyle belirlediğimiz tema çerçevesinde bireyin dijital dünyada sahip olabileceklerine, görünenlere ve aslında var olan gerçeklere dikkat çekmek istedik.


Olanaklı görünen bir gerçeklikle birlikte dünya uykusundan uyanmakta olan Medusa, vasiyet sokağında renklerini paylaşan bir insanla beraber bu sayıda. Görünen bir portrenin arka planında gerçekleşen bir illüzyon var. Bu sayıda herkes bir sima, herkesin kendine ait bir odası var.


Kasım-Aralık sayısı işte böyle dolu dolu geldi. 2023’ün de sizlere dolu dolu gelmesi dileğiyle, gelecek sayıda ve gelecek yılda görüşmek üzere. Keyifli okumalar dileriz.

2022 Kasım-Aralık

Kapak Çizimi

Tolga Aydoğdu

İçindekiler

'Olanak'lı Görünen 'Gerçek'lik // Nefise Doğangün [öykü] İllüzyon // Ali Doğukan İleri [şiir] Önceki Hayatında Köstebek Olan Bir Ejderha'yı Asla Yenemezsiniz // Toprak Şems Tezcan [öykü] Cinayet Sonrası Kayıplara Karışacak Bakış // Ferhat Nitin [şiir]

Renk Parodisi // Saygın Soysal [öykü] Kendine Ait Bir Oda // Pelin Gezer [şiir] Hastane Bahçesi-2 // Yüksel Bulut [öykü] Bİ’A // Uğur Özak [şiir] Portre // Gonca Royem Gündoğan [öykü] Vasiyet Sokağı // Deniz Yavuz [şiir] Dünya Uykusu // Örsan Gürkan [öykü] Medusa // Ekin Köklü [öykü] Kırmızı // Mehmet Arı [şiir] Zede-6 // Görkem Soytürk [öykü]

bottom of page