top of page
Attaint.png

2018 yılında biten basılı dergi serüvenimize 3 yıllık bir ara verdik. Düşündük, taşındık ve toparlandık. Ağaçlarımızı korumak istedik ve Başka Peron'un basılı yayım hayatını dijitalde sürdürmeye karar verdik. Yepyeni bir ekiple, yepyeni bir platformda okurlarımızı, yazarlarımızı, çizerlerimizi ve Başka Peron'da buluşmak isteyen tüm edebiyatseverleri bir arada görmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazır ve nazırız.

Ayrıca, artık bir edebiyat dergisinden daha fazlasıyız. Güncel edebiyat konuları hakkında tartışabileceğimiz, atölyeler düzenleyebileceğimiz ve her zaman iletişim halinde kalabileceğimiz sosyal platformlarda da bulunmaktayız. Kelimelerimizle ulaşabildiğimiz herkes davetlimizdir.

Biz tanıştığımız için çok memnun olduk. Umarız sizi de memnun bırakabiliriz.

Sevgiyle ve edebiyatla kalın.

HADİ TANIŞALIM

Başka Peron, üniversite sıralarında tanışmış ve edebiyata gönül vermiş bir grup gencin 2015 yılının şubat ayında ilk sayısını yayımlayarak yola çıktıkları ve 2018 yılının sonuna kadar sürdürdükleri 23 sayılık bir edebiyat serüvenidir. Bu süreçte Başka Peron'a emek verenler; ekip, okur ve tüm destekçilerdir. Başka Peron'un arkasında bütünleşen tüm edebiyatseverlere o zaman duyduğumuz gibi şimdi de teşekkürü borç biliriz. 3 yıl içinde bizi edebiyat okurlarına, yazarlarına ve çizerlerine bağlayan ve hiç beklemediğimiz imkânlarla tanışmamıza vesile olan bu işi seve seve yaptığımız için hâlâ içimizde bunun mutluluğunu taşımaktayız.

bottom of page