top of page

[BP27] JULIET, MECNUN VE BEN

Kelimeler

Juliet, Mecnun ve Ben

Sayı

Aylardan şubatı gördüğümüzde aşk adına bir şeyler kıpraşmaya başlıyordu içimizde. Nasıl yıllar önce Başka Peron’u içimizde kavrulan edebiyat aşkıyla bir şubat ayında ortaya çıkardıysak yirmi yedi sayıdır bitmeyen bu aşkı “Juliet, Mecnun ve Ben” üçlemesiyle BP27’nin gündemine de taşıdık.


Aşkı bulmak için belki de çölleri aşmaya veya dağları delmeye gerek yoktu. Çok uzak sanılırdı hep ama belki de sadece iki adımdı. Belki iki adım kendimize doğru atsak bulacaktık aşkı. Sonra ışıltılı bir küreden bakarak ya da bu sevgiyi başkaların suretinde yaratarak ona biçimler verecektik. Tozlu bir kitabın sararmış sayfaları arasında saklayacaktık. Aşkın içimizde olduğunu keşfettiğimizde ise mektuplarda anlatmaya çalıştık; üstüne düşündük, yazılar yazdık, şiirler karaladık ve bazen de bir kalp ağrısı ile unutmaya çalıştık.


BP27 aşkın değil aşkı arayanların ve kendi içinde bulanların sayısı olarak geliyor. Julietlerin, Mecnunların ve aşkının peşinde olanların bol olduğu bir sayı olması dileğiyle. Keyifli okumalar.

2022 Şubat

Kapak Çizimi

Tolga Aydoğdu

İçindekiler

Kalp Ağrısı // Zeren Öztürk [öykü]

Aşk, Izdırap ve Diğer Şeyler // Melin Durmaz [deneme]

Işıltı Küre // Ahmet Rıfat İlhan [şiir]

Binbir Gece Mektupları // Bade Saba [öykü]

İki Adım // Fuad Eren [şiir]

Badem Çuvalı // Nurzal Keser [öykü]

Zede // Görkem Soytürk [öykü]

bottom of page