top of page

[BP29] KARMAŞA, DÜZEN VE ALDANI

Kelimeler

Karmaşa, Düzen ve Aldanı

Sayı

Bahar aylarının sonuna gelinirken ve havalar bir öyle bir böyle, karmaşık seyrederken Başka Peron Mayıs-Haziran sayısı çiçek açtı. [BP29], kendisi için belirlediğimiz “Karmaşa, Düzen ve Aldanı” kelimeleriyle okurlarla buluşmak için hazır!


Karmaşanın düzen olduğunu, düzenin ise aslında küçücük karmaşalar bütünü olduğunu düşünmüş; kelimeleri bu doğrultuda belirlemiştik. İki kız kardeşin arasındaki tükenmez kavgalar gibi karmaşık bir ilişkimiz de oldu bu sayıda, arabasını otoyolda ters sürenimiz de. Belki de hepsi bir enstrümanın perdelerine basar gibi ihtimaller dâhilindeydi ve gerçekleşen gerçekler, gerçekleşmemiş olanların bir aldanısıydı. Otoyolda aynı yönde gidenler belki de ters yoldalardı ve kavgalar düzenli bir ilişki yaratırdı.


Birbirinden farklı ellerin birbirinden farklı parmakları başka başka enstrümanlarda gezinirken; bu karmaşanın mükemmel bir düzende, orkestra adında buluşması gibi geldi sayımız. Biz de başka başka insanlar olarak aynı peronda buluşmuştuk nihayetinde. Devam hikâyeleri ve özel karakterleriyle Başka Peron Mayıs-Haziran’22 Sayısı böyle ortaya çıktı. Keyifli okumalar dileriz.

2022 Mayıs-Haziran

Kapak Çizimi

Tolga Aydoğdu

İçindekiler

Karmakarışık // Saygın Soysal [öykü]

Marcio-2 // Volkan Kahyalar [öykü]

İki Hayatın Eşsiz Bağı // Bade Saba [öykü]

Ozan // Fuad Eren [öykü]

Zede-3 // Görkem Soytürk [öykü]

bottom of page